(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – Водителка на временска прогноза ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Оставила потресна порака!

Водителката починала во неделата откако со сите споделила шокантна порака за своето ментално здравје
Кели Пласкер, извршила самоубиство на 42-годишна возраст. Детали за трагедијата не биле откриени, но тие ја споделиле оваа трагична вест на телевизијата на која таа ја водела временската прогноза.
„Нејзината ненадејна смрт рано утрово ги скрши нашите срца. Тоа беше светла точка во нашите животи, секој викенд наутро. Ни ја покажа својата страст во временските прогнози, ни ја покажа нејзината љубов и големо срце за кое секогаш ќе бидеме благодарни“, изјавил водителот Кејс Вилбанк.
Пред смртта, Плакер објавила трогателна порака на социјалните мрежи, во која им се заблагодарува на сите што ги сака, но исто така дала детали за своето ментално здравје.


STATEMENT REGARDING LOSS OF KCBD FORECASTER"We are deeply saddened by the tragic and sudden loss of KCBD weekend…

Gepostet von Kelly Plasker KCBD am Sonntag, 30. August 2020


„Ви благодарам за сè што ми беше потребно да ги разберам и признаам гревовите за кои сум одговорна. Ве сакам мои пријатели, мојот мозок е скршен и не можам повеќе да поднесувам“, било наведено во соопштението.
Кели доживеала голема трагедија во 2018. година, кога нејзиниот 19-годишен син Томас се самоубил. Никогаш не се опоравила од трагедијата, па решила да си го одземе животот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …