(ФОТО) Се слушнала експлозија: Во Скопје запален џипот на таткото на Боки 13

Во Скопје синоќа околу два часот во населбата Тафталиџе опожарен е нов џип „БМВ 5“. Сведоци велат дека претходно се слушнала голема експлозија. Возилото било паркирано пред семејната куќа на Бојан Јовановски, Боки 13., а било сопственост на неговиот татко.


Со брза интервенција на противпожарното возило, големиот пожар бил локализиран и не е проширен на семејните куќи и другите паркирани автомобили.
Истражните органи извршиле увид.
Пожарот ги вознемирил соседите во мирната населба а со брзата интервенција било спречено пожарот да се прошири на семејната куќа на Јовановски, јавува Телма.

Edna familijarna polna so ljubov…. velat decata se ogledalo na svoite roditeli, ja sum sreken sto sum ogledalo na ovie dvajca luge ❤️❤️❤️❤️❤️


A post shared by Boki 13 (@boki13official) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …