(ФОТО) ПРИВЛЕКЛО ВНИМАНИЕ – ДЕТАЛ ВО ПОВОРКАТА ЗА КРАЛИЦАТА ШТО СИТЕ ГО ЗАБЕЛЕЖАЛЕ: Принцезата Ана е ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА која одеше зад ковчегот, а ОВА е причината!

Децата на кралицата Елизабета, кралот Чарлс, принцезата Ана, принцот Ендру и принцот Едвард, одеа зад ковчегот на кралицата на патот од палатата до блиската катедрала Св. Гилс во Единбург.

This image has an empty alt attribute; its file name is kralska-povorka-1-682x1024.jpg
Многумина забележале дека принцезата Ана била единствената жена што одела зад ковчегот, додека сите други членови на кралското семејство, вклучително и кралицата сопруга Камила и Софи, грофицата од Весекс, во поворката се возеле во автомобили.
Причината за ова е всушност многу очигледна – принцезата Ана одела зад ковчегот со своите браќа бидејќи е ќерка на кралицата.
Да потсетиме, Ана ги воодушеви Британците кога и покрај болката и скршеното срце, по кралскиот протокол се поклони пред ковчегот на мајка си во Балморал.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …