(ФОТО) Како Русите живеат со нивните -40 степени?

Ние можеби имаме пролет во јануари, но дури и во најстудените денови, веројатно не можеме да замислиме како изгледа животот на -40. Затоа, длабоко вдишете и погледнете ги неверојатните фотографии што се направени деновиве во Новосибирск.
Новосибирск е трет по големина град во Русија по Москва и Санкт Петербург. Главен град е на Сибир, каде што не е невообичаено температурата да падне под -40.
Сепак, добар дел од светот не може ни да замисли како изгледа животот под овие услови – кога ќе ти замрзнат трепките, зимата ќе ги наслика прозорците, водата веднаш се претвора во мраз…
Новинарот Алек Лун, кој моментално престојува таму, сподели фотографија на која замрзнатите тестенини и пркосат на логиката замрзната во воздухот, а покрај нив има јајце кое замрзна дури и пред да стигне до чинијата.


Оваа фотографија во моментов е хит-разгледница од Новосибирск и поттикнал многумина да покажат на фотографиите како всушност изгледа зимата во тој град.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Виктория (@viktori188)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuliya Shipitsina (@yapylenok)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dima Darkstepoff (@dima_darkstepoff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vadim Makhorov (@makhorov)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beth (@orzhik)

Фото: Твитер и Инстаграм

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …