(ФОТО) Имате остра моќ на перцепција ако ги забележите сите 8 животни на сликата: Не е толку лесно како што изгледа

Мала помош – започнете од крајната лева страна и потоа скенирајте надесно
Ако сте љубител на загатки и криенка, ова е вистинското занимање за вас. Иако изгледа едноставно и лесно, всушност не е така.

Таа збуни многу обожаватели на илузии.
Осум животни се кријат во оваа црно-бела скица на комплицирана шума.
Животните ги има во сите облици и големини, но некако успеваат да се камуфлираат меѓу дрвјата и гранките.
Можеби ќе можете веднаш да забележите животно или две, особено ако барате одредени делови од телото.
На пример, во центарот има две животни и лесно можете да ги видите ако ги „ловите“ нивните муцки.
Но, пронаоѓањето на сите осум животни е тежок предизвик – затоа имаме неколку стручни совети кои ќе ви помогнат да ги ловите.


Започнете од крајната лева страна и потоа скенирајте надесно.
Ако сè уште имате проблеми, одете на врвот на страницата и скролувајте надолу – но важно е да се забележи дека дивиот свет може да биде свртен во различни насоки.
Само едно животно е доволно високо за да ја заземе должината на целата слика.
Треба да можете лесно да ги видите двете животни во центарот на рамката.
Лево, ќе видите три животни, вклучително и еден редок ѕвер што веројатно сте го виделе само во зоолошката градина.
На десната страна на сликата се крие уште едно трио.
Највисокото животно е во близина на десната страна, а над грбот има две многу помали животни.
Двете преостанати неостварливи суштества може да се видат како седат во центарот на сликата и едното лежи на највисоката гранка, пишува The-sun.com.
Ако сте подготвени за големото откритие, погледнете ја заокружената слика на следната страница.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …