(ФОТО) Има море од „џебни Венери“, но само една може вистински да ја понесе титулата

Пејачката Кајли Миног неодамна се појавила пред медиумската куќа „Браво“ на Менхетен, а нејзиното издание го привлекло целото внимание.
Австралиската поп-ѕвезда за оваа пригода облекла црвен кожен комбинезон, кој одлично го искомбинирала со салонки во иста боја. Изданието го комплетирала со едноставна фризура и нежна шминка.
Може да се каже дека џебната Венера изгледа занесно и на 56 години, односно колку старее толку е поубава.

Да потсетиме, Кајли Миног популарноста ја стекна на само 12 години кога се појави во хит серијата „Соседи“. Славата што ја стекна во родната Австралија беше само почеток на нејзината успешна уметничка кариера.


This image has an empty alt attribute; its file name is kajli-minog.jpg

Почетоците на музиката се поврзуваат со синглот „The Loco Motion“, кој всушност е насловна на хитот Little Eve, а кој на Кајли и ги обезбеди првите редови на британската поп топ листа.
Кајли Миног се истакна на светската музичка сцена со својот глас, уникатниот музички стил и автентичните танцови потези.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книгата „Траума и театар: Горан Стефановски“ од Мишел Павловски

На 29 ноември 2023 година, во Културно информативниот центар во Скопје со почеток во 10:00 …