(ФОТО Галерија) Скопје наше преубаво: Плаче за малку внимание и луѓе – Валкано, запуштено, заборавено…

Ако, случајно, во недела, тргнете во прошетка по главниот град, внимавајте каде одите…
Немојте ниту случајно по „споредните улички“ бидејќи можете да „налетате на се и сешто“…Но, најчесто на несобрано ѓубре, занемарени површини кои „плачат“ за малку нега и внимание…
Но, и некултурни луѓе кои ѓубрето ќе го фрлат каде ќе им текне а не во корпите…И’, кога сакаат да го фрлат во корпи тоа е невозможна мисија бидејќи истите не се испразнети со денови…улици со дупки…неискосена трева…
Срамота, срамота, срамота, и за луѓето и за службите кои се одговорни за чисење на градот!
Како инаку да се опише ова на фотките подолу, кои ги направивме ова попладне!!!
©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …