Фестивал на дувачки оркестри Пехчево 2024

Фестивалот на Дувачки оркестри во Пехчево, годинава традиционално поповод празникот Павловден, ќе се одржи на 12 и 13 јули 2024 година, а плоштадот “Св. Петар и Павле” во Пехчево ќе биде место за уживање на двете фестивалски вечери.

Програма:


12.07.2024 (Петок)

21:00 – 23:00 – Љубојна – концерт
23:00 – 01:00 – Дувачки оркестар „Bojan Ristic Brass Band“ – Република Србија
01:00 – 03:00 – Brass Brothers


13.07.2024 (Сабота)

12:00 – 12:15 – Отварање на Етно саемот – „Пехчевски Павловден“
12:15 – 12:30 – Здружение на пензионери – „Малешевска китка“ – Пехчево
13:00 – 13:30 – КУД „Димитар Беровски – Берово“
13:30 – 14:00 – Руско културно уметничко друштво „Славјанка“
14:00 – Црковен ручек
14:00 – 14:15 – Културно уметничко друштво „Искрици“ – Благоевград – Република Бугарија
14:30 – 16:00 – „Штекици“ – Берово
20:00 – 21:00 – Фестивал на детски песни „Поточиња“
21:00 – 23:00 – Дувачки оркестар „Dejan Petrovic Big Band“ – Република Србија
23:00 – 01:00 – Милица Тодорович – концерт
01:00 – 03:00 – Dj Doomloaf


Бидете дел од овој интересен фестивал!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …