Дневен хороскоп за недела, 16.02.2020: Посакувате интересни настани во вашиот љубовен живот – средбата со една личност може да ви го подобри расположението…

Овен
Љубов:
Иритирани сте од однесувањето на партнерот или намерата да ве наведе на својот избор. Некој во вас има желба за емоционална доминација.
Работа:
Делувате амбициозно и ангажирани сте на различни страни. Вие работите најдобро кога се потпирате на лична проценка и сила.
Здравје:
Избегнувајте спротивставени ситуации и сочувајте смирен дух.

Бик
Љубов:
Вие сте во променлива или чувствителна фаза. Избегнувајте „тешки теми“ што непотребно ве оддалечуваат од вашата сакана личност.
Работа:
Строго оценувате нечие однесување и ја оценувате новата деловна сцена врз основа на лични критериуми.
Здравје:
Ќе ви годи повеќе часови на добар сон, обрнете внимание на соништата.


Близнаци
Љубов:
Не очекувајте премногу разбирање од личноста со различни емоционални афинитети и потреби.
Работа:
Избегнувајте ризик на кој на наговараат соработниците или помлада личност. Најдобро е да ги прифатите работите и правила ташто ги знаете.
Здравје:
Обрнете внимание на весела содржина што позитивно влијае на вашето расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …