Дневен хороскоп за четврток, 21.11.2019:Денес постои потреба за анализи и приговори но подобро сето ова да го одбегнете…како и последиците!

Месечината во Девица денес со себе носи потреба да се организираме подобро и да поставиме поблиска и поконкретна цел во она што го работиме. На емотивен план, добро би било да се следи гласот на интуицијата.
Денес сте особено расположени да ја средите околината во која поминувате поголем дел од денот. Постои зголемена потреба и за други анализи и приговори на други луѓе, па бидејќи тука ве предупредуваат, гледајте да го избегнете ова заради последиците што можат да настанат кога Месечината ќе излезе од знакот на Девица…
Имајте мирен и спокоен ден!
Овен
Работа
Важно е да не се занесувате со преголемио амбиции. Се обидувате да нацртате појасна линија помеѓу доброто и непрофесионалното однесување. Сепак, лицето кое ви задава дополнителни проблеми нема да се откаже од своите намери.
Љубов
Време е да се сменат некои воспоставени правила на однесување во консултација со саканата личност. Нема причина за грижа  само затоа што немате целосна контрола.
Здравје
Добро се чувствувате.
Бик
Работа
Средбата со едно лице има негативен ефект врз вашето расположение, поради што го одбивате предлогот или понудата за деловна соработка. Но, постојат ситуации со кои не можете да се справите сами, без нечија помош.
Љубов
Некој ви го привлекува вниманието, но сè уште не сте донеле конечна одлука. Емоционалната несигурност што ја чувствувате најмногу произлегува од вашата недоверба. Треба гласно да се изјасните.
Здравје
Пазете се од настинка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …