музика

(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар… Tweets by Matty_Boy_89 Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на …

Повеќе »

Обожавателите се простуваат од Оливер Драгојевиќ: Лажна вест за неговата смрт го обиколи регионот!

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Неговите обожаватели се простува од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба. Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните концерти, но …

Повеќе »

Ја губи битката: Оливер Драгојевиќ во кома!

Веста дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома ја објавил story.hr, а ја пренеле само неколку словенечки портали… На Божиќната прослава, градоначалниот на Загреб Милан Бандиќ на пријателите им соопштил непријатна вест, објавуваат медиумите. „Додека патував до тука, ми јавија дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома. Да се молиме за неговото …

Повеќе »

Пејачите снимиле Божиќната песна – но не за знае за кој празник!

Поп-пејачите од домашната сцена се собрале на едно место, во студио каде снимиле Божиќна песна. Елена Ристевска, Тамара, Даниел Кајмакоски, близнаците Мартин и Стефан, Викторија Лоба, Лозано, Димитар Андоновски се само дел од екипата која пред Новогодишните празници реши да ја раскаже приказната за Божиќ. За ова тие се пофалија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Саманта Фокс некогаш била секс симбол а еве како изгледа денес

Саманта Фокс со популарност се здоби благодарение на британскиот весник The Sun кои ги објавувале нејзините слики, во почетокот на осумдесеттите години на минатиот век. Во мај 1986. година и’ излегол дебитантскиот албум „Touch Me“, а мажите ширум светот воздивнувале по неа. Меѓутоа, Семи, повеќе не е девојка и потполно …

Повеќе »

Откажани концертите на Оливер Драгојевиќ: Ќе пее по завршување на лекувањето!

Познатиот хрватски пејач вчера наполни 70. години, но медиумите ги обиколи уште една вест – откажување на концертите на 15. и 16. декември во Спаладиум Арена во Сплит… И’, додека колегите му го честитаа роденденот, од друга страна се споделуваа информации каде парите за купените билети ќе бидат вратени… Пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Нивес вели „вамос“ дечките трчаат како Рамос

Ѕвездата на „Чиста љубов“, Нивес Целзиус, го претставила спотот за новата песна „Рамос“ и покажала зошто во регионот ја сметаат за секс икона. „Кога Нивес вели ’вамос’момците трчаат како Рамос“ пее атрактивната пејачка, глумица и писателка, патем покажувајќи ги телесните трибути. „Барав брза песна која во ова претпразнично време ќе …

Повеќе »

Џони Холидеј, „францускиот Елвис“, починал на 74. години

Џони Холидеј, пејачот познат под прекарот „француски Елвис“, кој го популаризирал рокенролот во таа земја, починал во 74. година после долга борба со рак на белите робови, известила денес, неговата сопруга, глумицата Летиција Халидеј (42). „Џони не напушти. Ги пишувам овие зборови не верувајќи. Сепак, вистина е. Мојот маж повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана повторно воодушеви: Не победи, но „ја замолчи“ минатонеделната кавгаџика!

Во синоќешното издание на шоуто ТЛЗП имавме можност да видиме многу спектакуларни настапи, додека некои и тоа како ја изненадија публиката. Победник во 10.тата епизода е Бранислав Лечиќ како Антонио Бандерас од филмот „Десперадо“ и на сцената како латино заводник имаше најдобар настап. Затоа тој ја освои наградата од 1.000 …

Повеќе »