Бидете подготвени денес за продажбата на билети на Pinkpop 2024 година

За еден час започнува продажбата на билетите за 53-тото издание на Пинкпоп! Дали сакате да бидете добро подготвени?

Продажбата на билетите за Pinkpop 2024 (21, 22 и 23 јуни 2024) започнува денес, сабота 9 декември во 10:00 часот. Претпродажбата на Pinkpop веќе се одржа.


Без разлика дали ќе останете на Pinkpop еден ден или целиот викенд сигурно ќе дочекате спонтани средби со други посетители на фестивалот, губење во толпата и истражување на местото на фестивалот од напред до назад!

Со обичен билет имате пристап до нашиот фестивал цел ден или цел викенд. Покрај тоа, билет за викенд, исто така, дава пристап до нашите редовни кампови (Кампување А, Кампување Б и Кампување Ц).


Ве молиме имајте предвид: дневниот билет не дава пристап до камповите на Пинкпоп (дури и со комбинација од дводневни или три дневни билети). Така, не можете да преноќите во некој од камповите на Пинкпоп со еден или повеќе дневни билети.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …