Аудиција за нови членови на хорот на Златно Славејче 2024

Денес и утре во просториите на Советот за грижи и воспитување на децата на град Скопје, со почеток во 18:00 часот ќе се одржи аудиција за нови членови на хорот на Златно Славејче.

Аудицијата е отворена за сите деца на возраст од 7 до 12 години.


Сè што треба да направите е да дојдете и да бидете расположени за другарување танцување и пеење со сегашните и идните славејчиња.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книга „Лексикон на странски сликари во Македонија во периодот 1850-1950 година“

Во организација на Комората на овластени архитекти и овластени инженери, денес, со почеток во 18:00 …