(ВИДЕО) Животот ни носи секакви проблеми: Инспиративен говор на млад човек кој цел живот се среќавал со непремостливи болести – но ги победувал!

Соочен со смртни болести и дури со смртоносен третман, Мајкл Кросленд, неколку пати се среќавал со смртта но секој пат ја победувал. Ова е приказна за еден од најхрабрите луѓе кои било кога живееле…
На 10. години му откриле рак кој не може да се оперира.
На 12. години го добил првиот инфаркт.
Докторот рекол дека никогаш нема да може да се бави со спорт…
Но, имал желба да игра безбол – во Америка. И’, успеал. На 17. години заиграл безбол но една повреда трајно го оддалечила од спортските терени.
Почнал да работи во банка и набргу ги надминал сите очекувања и на 23. години станал директор со 600. вработени во банка која има 120. експозитури во Австралија и Нов Зеланд…Но, животот не бил тоа што тој посакувал…И со милионскиот дом, најскапа и брендирана облека, часовници, спортски автомобили тој чувствувал дека нешто не е во ред. Затоа решил нешто да промени. Решил да и врати на заедницата…да подарува…


Michael Crossland – Live Your Best Life

Confronted with a deadly disease and an even deadlier treatment, Michael Crossland faced death multiple times over and still beat the odds. This is the true story of the bravest man that ever lived. Speaker: Michael Crossland for WORLDZ


Gepostet von Superhero Academy am Freitag, 22. Juni 2018

Решил на мајка му која сето време му велела дека се ќе биде во ред да и купи нова куќа…И, да започне да им зборува на луѓето…Со својот инспиративен говор да им кажува дека „Се ќе биде во ред“…ако имаат верба…
Оваа година докторите му откриле три тумори во вратот и му кажале малку да успори, но Мајкл ја продолжува својата мисија да им говори ан луѓето никогаш да не ја губат вербата и бидат милозливи кон другите…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) УНИКАТНИ РЕАКЦИИ – Изразите на лицето на италијанската премиерка се инспирација за бројни шеги: Која си денес Џорџија Мелони?

Италијанската премиерка Џорџија Мелони, освен што е во јавноста поради низата политички одлуки кои ги …