Tag Archives: упорност

(ВИДЕО) УПОРНОСТА СЕ ИСПЛАТЕЛА: Како момчето Паоло ја добило белата капа на Папата и ги освоил срцата на верниците во Ватикан но и светот!

Десетгодишно момче „го украде шоуто“ во Ватикан кога се приближи и седна покрај папата Франциско за време на неговата неделна аудиенција. За време на денешната служба, папата Фрањо ја пофали „спонтаноста и слободата“ на децата кога му пријде момче и покажа дека сака ја белата капа на Папата. Момчето, кое, …

Повеќе »

ЕВЕ КАКО ДА ПРЕСТАНИТЕ ДА ГО САКАТЕ ЛИЦЕТО КОИ ПОВЕЌЕ НЕ ВЕ САКА: Кога ќе го разберете ова, се’ ќе биде полесно!

По само еден факт, можете да излезете од маѓепсаниот круг и да најдете партнер кој навистина ќе ве сака Невозвратената љубов е прилично добро опишана појава. Многу е кажано за фактот дека таквите „асиметрични“ врски, особено ако се долготрајни, привлекуваат луѓе кои имале нарушување на приврзаност во детството. Невозвратена љубов: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој лик го плаши шефот на работа секој ден – вели дека ќе продолжи додека не добие отказ!

Факт е дека многу луѓе се плашат од своите шефови затоа што мислат дека би можеле да добијат отказ поради лошо однесување или противење. Но, не е така со 25-годишниот Закери Галвин. Имено, Зак секојдневно снима како го плаши својот шеф и вели дека ќе продолжи додека не добие отказ. …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери наполни 55 години: Од бездомничка до sвезда

Актерката Хали Бери го прослави својот 55 -ти роденден во кругот на саканите, а нејзината младешка енергија и изглед не одат во прилог на годините на хартија. Актерката е родена во 1966 година во Кливленд (Охајо), во мултикултурно семејство, од мајка Англичанка (Џудит Ен) и татко Афроамериканец (Џером Берија), но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бил последен во трката и му се смееле, а потоа се случило чудо кое му го променило животот!

Никогаш не треба да се откажувате во спортот, но ниту во животот. Затоа што се додека се борите имате шанса да победите, а ако се откажете, како веќе да сте изгубиле. Овој спортист го покажа тоа. Американскиот тркач на средна далечина Дејвид Вотл освои златен медал на 800 метри на …

Повеќе »

(ФОТО) Лекарите и рекле дека не може да има деца па потоа на 46. години родила тројки

Кога Џорџија Фостер имала 36 години, лекарите и рекле дека никогаш нема да може да има успешна бременост поради недоволно развиена матка. Цел живот страдала од ендометриоза, а лапароскопијата исто така открила дека Џорџија има уникатна форма на матка, што ја спречува да зачне дете. „Бев шокирана кога дознав и …

Повеќе »

(ФОТО) РАБОТАТА Е ВО АКЦИЈАТА: Запознајте ја Сара Блејкли – најмладата милионерка која сама го створила своето богатство!

Сара Блејкели е креаторка на корсети што ги носат сите холивудски sвезди, а во 2012 година блесна на насловната страница на магазинот „Форбс“ како најмладиот милионер кој сам го создал своето богатство. Не се одвиваше глатко „Пред две децении бев само девојка со едноставна, бесмислена работа и луда идеја. Немав …

Повеќе »

(ФОТО) УПОРНОСТ – Родена е без половина прсти, а сега направи сензација на квалификациите за Австралија опен

Франческа Џонс, 20-годишна британска тенисерка, го направи едно од најголемите изненадувања на почетокот на квалификациите за Австралија опен. Таа ја победи Романката Моника Никулеску со 6-3, 6-2. Џонс е родена со ектодермална дисплазија со по четири прсти на рацете и седум прсти на двете нозе. „Јас играм тенис со различни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА – 13. години минал во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »