(ВИДЕО+ФОТО) СТАРА КАМП ПРИКОЛКА ПРЕТВОРИЛЕ ВО КУЌА ОД СОНИШТАТА: Со добра организација се е можно!

Сега сите им завидуваат на ваквиот дом…
Хилда и Мајкл успеаја да спакуваат се што им треба за живот во 20. квадратни метри. Тие се јасен доказ дека со малку фантазија и добра организација, сè е можно.
Од стара камп куќичка направиле куќа од соништата во која сега живеат. Има дури две нивоа, а целиот мебел е практичен и секој дел од просторот се користи максимално.

На вториот кат има спална соба, додека на приземјето има дневна соба, кујна и бања.


И’, дворот е совршено уреден, украсен со цвеќиња и убав градинарски мебел.


Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …