(ВИДЕО+ФОТО) Од коските на својот вујко си направил гитара: „Тој би го сакал тоа“

Музичарот кој се нарекува себеси Prince Midnight (Полничен принц) направил еден од најбизарните „инструменти“ видени до сега – од коските на својот починат вујко направил електрична гитара.
Како што самиот принц ртекол, неговиот вујко Филип го вовл во светот на метал жанрот и бидејќи на кремацијата не се гледа поволно во Грција (од каде е), тој решил вака да го овековечи својот чичко.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Midnight (@princemidnightx)


Инаку, скелетот на чичко Филип бил дониран на локалното медицинско училиште за да можат студентите да учат на него, а кога веќе не им бил потребен, го вратиле на своето семејство.
Како што можете да видите, Полноќниот принц користел поголем дел од скелетот за да направи електрична гитара, која е потполно функционална.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Midnight (@princemidnightx)

“Сега вујко ми може да свири засекогаш. Тој би го сакал тоа, и јас сум многу горд на она што го направив”, изјавил креаторот на овој инструмент за порталот Unilad.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …