Tag Archives: коски

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од коските на својот вујко си направил гитара: „Тој би го сакал тоа“

Музичарот кој се нарекува себеси Prince Midnight (Полничен принц) направил еден од најбизарните „инструменти“ видени до сега – од коските на својот починат вујко направил електрична гитара. Како што самиот принц ртекол, неговиот вујко Филип го вовл во светот на метал жанрот и бидејќи на кремацијата не се гледа поволно …

Повеќе »

Одлична вест за љубителите на кафето: Црниот пијалок е одличен за коските!

“За лицата кои многу пијат кафе, а водат сметка за своето здравје, ова е одлична вест. Кафето е генерално добро за коските…“ Многу се пишува за тоа колку е кафето добро или штетно по нашето здравје. Тешко е да се замисли почетокот на денот без утринско кафе, а и дружењето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Човек влегол во реактор во Чернобил: Таму го дочекала глетка како од ноќен кошмар!

Инстаграмерот Неил Ансел кој под прекарот Abandoned Explorer се бави со истражувањ ена нашуштени места својот најнов проект одлучилд а го сними во Чернобил. При посетата на остатоците на нукелеарната електрана снимил бројни видеа и фотографии но пронашол и нешто многу вознемирувачко. Меѓу другото, Нил влегол во една од водените …

Повеќе »