(ВИДЕО+ФОТО) Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направиле куќа: Луѓе од цел свет доаѓаат да се восхитуваат на ова чудо!

Малечките куќички се се’ попопуларни во САД, од две причини: штедат пари и се во потполна сопственост…
Ден и Анабела се уметници, глумци, кои сакале да создадат простор за живот кој совршено би го осликувал нивниот талент и карактер.


Дошле до сопственост на стар железички вагон од Втората светска војна и го трансформирале во волшебна малечка куќичка.

Овој вагон се наоѓа во дворот на нивната куќа и првично бил наменет како куќичка за гости.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …