Tag Archives: железнички вагон

(ВИДЕО+ФОТО) Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направиле куќа: Луѓе од цел свет доаѓаат да се восхитуваат на ова чудо!

Малечките куќички се се’ попопуларни во САД, од две причини: штедат пари и се во потполна сопственост… Ден и Анабела се уметници, глумци, кои сакале да создадат простор за живот кој совршено би го осликувал нивниот талент и карактер. View this post on Instagram This wonderful roof cutout and glass …

Повеќе »