(ВИДЕО) ЗЕМЈОТРЕС НА ЕЗЕРО – Рибар снимил како 6,2 степени по Рихтер изгледа на езеро

Тишината и мирот ги прекинал татнежот во далечината, а водата на езерото одеднаш се разбранувала…
На социјалните мрежи кружи видео кое покажува како изгледа земјотресот на езеро.
Видеото е снимено од рибар кој уживал на риболов на својот чамец и убавото сончево време кога Петриња ја погоди земјотрес.
Тишината и мирот ги прекинал татнежот во далечината, а водата на езерото одеднаш се разбранувала… Чамецот почнал да се ниша од брановите, а блиската вегетација се наведнала како да дува силен ветер.
Како тоа изгледало погледнете во видеото:


Фото: Принтскрин/facebook.com/nebojanski.som

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …