Tag Archives: здрав живот

Славниот РУСКИ КАРДИОЛОГ Амосов открива совети како здрави да дочекате 90. години. Здравјето морате САМИ ДА ГО ПРОИЗВЕДУВАТЕ!

Рускиот лекар и светски познат кардиолог Николај Михајлович Амосов дава неколку совети за здрав живот, кои исто така ги почитувал и го доживеал неговиот 90-ти роденден. Познатиот руски и советски лекар и еминентен кардиохирург Амосов Николај Михајлович, академик и директор на научниот оддел на Институтот за истражување на туберкулоза и …

Повеќе »

(ФОТО) Колку години би му дале на овој маж? Што и да кажете ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ од тоа колку навистина е стар!

Никој во светот не му верува кога ќе го открие датум на раѓањето… Едсон Брандао е бразилски инфлуенцер и писател, кој повеќе од 20. години се труди да живее здрав и практичен живот. Кај него нема да видите стрес, не може да се види на лицето дека има грижи. И …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка и ќерка ослабнале 80. килограми: „Промениле само една работа – Еве за што станува збор!

Таму каде што има волја, постојат начини. Оваа изрека ја докажаа овие две жени… Кој сака да изгуби тежина, може да ослабне, но само ако има силна волја. Ние ви донесуваме една приказна која навистина инспирира. Имено, станува збор за мајка и ќерка кои решиле да променат нешто поврзано со …

Повеќе »

ЗНАЕЛА СЕ’ – 16. СОВЕТИ НА БАБА ВАНГА за добро здравје и долговечност: Секогаш се придржувала на овие правила!

Таа длабоко верувала дека е најважна рамнотежата во телото кое мора да го постигнеме самостојно и со она што сме ни е дадено од земјата… Слепата прорчка Баба Ванг, родена во Македонија во 1911. година, го предвидела почетокот на Втората светска војна, тонењето на руската нуклеарна подморница „Курс“ и уривањето …

Повеќе »

СОВЕТИ ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ – Др. Мати од Тајван: Научете го телото само да го исфрли отровот од телото – Само така ќе ослабнете без диети!

Доколку сакате да изгубите на тежина и да имате чиста кожа, треба да го обучите вашето тело правилно да располагате со отпадот (пот, урина и столица), советува познат тајвански специјалист… Можете да се грижите за вашето тело, здравје и фигура колку сакате, но вашето тело нема да стане идеално ако …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »

(ФОТО) Миленикот на жените изгледа се’ подобро: Се препотува во теретана и престанал да пие!

Глумецот Колин Фарел се’ почесто може да се сретне во теретана. Важел за лош дечко на Холивуд, но после наполнетата 40. година решил нешто да промени. Се’ почесто може да се сретне во теретана каде се препотува кревајќи тегови. 43. годишникот ја променил и фризурата и денес има покуса коса, …

Повеќе »

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина Карпош

Денес, 10 јули, Општина Карпош ја доби првата т.н. Balans+ Зона сочинета од повеќе фитнес-справи, која е подарок од компанијата Бимилк во знак на подигнување на свеста за спортот и за здравиот начин на живеење. Во присуство на градоначалникот на Општина Карпош, г. Стефан Богоев, како и други претставници на …

Повеќе »

Убавата глумица го прославила 45. роденден, далеку од јавноста

Камерон вчера го прославила 45. роденден, а пред три години одлучила да земе пауза од снимање филмови. Големо влијание на таа одлука имал и фактот што се омажила за Бени Маден. Камерон Дијаз на 16. години почнала да се бави со манекенство, а првата улога ја добила во филмот „Маска“. …

Повеќе »