Tag Archives: забава

(ВИДЕО+ФОТО) Најпозитивен настан во месец Март: ZUMBA Fitness Забава!

Со повеќегодишно искуство во организирање, се очекува Мартовска Зумба забава да биде уште поинтересна и побројна. Овој пат на ново место, ноќен клуб MIDNIGHT. Нови ZUMBA кореографии, нови ZUMBA песни и нови ZUMBA движења во изведба на ZUMBA инструкторите од FITONE, ке направат феноменалната Зумбастична енергија да ја почуствуваат сите …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац избрала име за ќерката и покажала како изгледа пред породувањето

Поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот трет сопруг, Лука Лазиќ, со нетрпение го исчекуваат раѓањето на ќерќичката, а по тој повод неодамна организирале и забава. На „baby shower” журката било најтесното семејство на Наташа, а убавата пејачка по првпат, после неколку месеци, се огласила преку социјалните мрежи. Парот веќе го …

Повеќе »

(ФОТО) Јавна соба: Во третата седмица од јануари…

Неделни активности во „Public Room“ 09.-19.01. // 10:00 – Winter Fun with Jumping Clay Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! facebook event link Апликација за пријавување. 09.-19.01. // 10:00 – Курс за деца: Design Thinking На овој курс децата имаат можност да поминат низ 5те различни фази на …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин се оженил:„Тој е мој сопруг, мој маж“

Една година после свршувачката Рики Мартин застанал на „лудиот камен“. Латино заводникот на својот партнер Жван Јосеф, му го изговорил судбоносното „Да“. Иако пејачот летоска најавувал дека нивната свадба ќе се случи во Порторико и дека го чека голема и тешка организција се чини дека се откажал од сето тоа, …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »

Програма во Јавна Соба неделава 

2018 е на прагот! Започнуваме со дочекот на Новата Година уште во 13:00! Собери го цело друштво и придружете ни се на денска новогодишна забава со Lady Blue & Dj Tose! Резервации на 078 250 554 На програма во Јавна Соба неделава има… 13.-20.12. – Црно-бели животи Изложба на стриповите …

Повеќе »

(ФОТО) Доживејте ја магијата на Новогодишната забава во срцето на градот!

Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни, луѓето раздвижени и градот навистина добива некоја посебна магија. Кога станува збор за дочекот на Новата година, магијата добива уште поголем сјај! Како наближува денот …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како се забавува Путин во ресторан!?

Владимир Путин е познат како човек кој е склон кон неконвенционално однесување, често на работ на својата безбедност. Знае и да сврати во обично кафуле на пијалок со пријателите. Сепак, руските безбедносни служби врвно ја извршуваат својата работа, не давајќи им да пријдат на сите оние кои имаат намера да …

Повеќе »