Tag Archives: силување

(ВИДЕО) Во интервјуто со Хари, Опра низ солзи зборувала за силувањата

Водителката Опра Винфри се расплакала за време на интервјуто со принцот Хари, додека се присетувала на ужасното искуство на повеќе силувања што ги доживеала од страна на постар братучед кога имала само девет години. Таа во нејзината нова емисија за ментално здравје, „The Me You Can Not See“ зборувала за …

Повеќе »

ТЕШКА ИСПОВЕД – ПЕЈАЧКАТА ОТКРИЛА СТРАШНИ ДЕТАЛИ ОД МИНАТОТО: „Ме силуваше со МЕСЕЦИ и ТРУДНА ме остави на улица – не сакам повеќе НИКОГАШ да го ВИДАМ

Лејди Гага (35) прв пат ги открила деталите за силувањето што го доживеала кога имала 19. години. Таа зборувала во документарната серија на Опра Винфри и принцот Хари наречена The Me You Can’t See – „Мене кој не можеш да го видиш“, која се занимава со ментално здравје.   View …

Повеќе »

(ФОТО) Уште една актерка го обвинува Лечиќ за силување: „Чувствував како ме крши“

СРПСКИОТ актер Бранислав Лечиќ беше обвинет за силување од друга актерка. Српската актерка Мерима Исаковиќ даде интервју за Недељник и опишала што и се случило пред 43. години, кога била студентка по глума. Во тоа време имала 18. години. „Имав 18 години. Есента 1978. година. Тој ме втурна во станот. …

Повеќе »

СИЛУВАНА СУМ КОГА ИМАВ 7. ГОДИНИ: Исповедта на Кејти Прајс ја леди крвта во вените – манекенката изнела страшни детали!

Познатата манекенка и ријалити sвезда Кети Прајс, во едно шоу, упати шокантни тврдења за сексуално злоставување, тврдејќи дека ја силувале кога имала само седум години. Таа истакнала дека има голем проблем со довербата во мажите, поради немилиот настан што се случил во паркот кога имала само седум години. „Сите проблеми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицијата 7,5 часа го испитувала Бранислав Лечиќ – тој потоа објавил снимка на Фејсбук

Откако бил сослушан во полициската станица под обвинението за силување, актерот Бранислав Лечиќ се огласи на својот Фејсбук профил и рече дека го поминал полиграфот. „Само за моите сопартијци кои останаа со мене и за сите оние луѓе што останаа со мене … Бидејќи тие знаат дека Лечиќ може само …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер се сликал во розов фустан – Пораката покрај фотографијата не е ниту малку смешна!

Актерот Горан Богдан објави фотографија на која позира во розев фустан со подигнат среден прст. Иако на прв поглед се чини дека актерот сакал да се пошегува, зад сето тоа стои сериозна порака.   View this post on Instagram   A post shared by Goran Bogdan (@bogdangoranbogdan) „Не барав … …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ВО СРБИЈА: Глумицата Даниела Штајнфелд во ЈО открила дека била силувана од славниот глумец Бранислав Лечиќ!

Актерката Даниела Штајнфелд на Вишото јавно обвинителство му открила дека актерот, опозициски политичар, поранешен министер и член на Демократската партија, Бранислав Лечиќ, е мистериозниот моќен човек од филмската индустрија кој ја силувал. Штајнфелд се појавила во Вишото јавно обвинителство во Белград пред неколку дена, на покана на обвинителката да ја …

Повеќе »

(ФОТО) „Славниот глумец брутално ме силуваше, главата ми ја удираше од ѕид“

Американскиот актер Арми Хамер, познат по улогата во филмот Скриена љубов, го загуби учеството во два холивудски проекти по обвинувањата за силување на социјалните мрежи, а една млада жена поднесе тужба против него во четвртокот. Адвокатот на Хамер, Ендру Бретлер, ги окарактеризира обвинувањата како скандалозни и рече дека актерот ги …

Повеќе »

(ФОТО) Обвинението за силување е последно во низата скандали на Жерар Депардје

ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ е можеби еден од најдобрите француски актери, но тој отсекогаш бил магнет и за скандали. Во вторникот протекоа информации дека Депардје е обвинет за силување на младата актерка, пред две години. Иако убедливо најсериозно, ова во никој случај не е прво злосторство за францускиот актер. Изгубени во преводот …

Повеќе »