Tag Archives: нормален живот

(ФОТО) Ќерката на Том Круз чека автобус на станица како сиот нормален свет

Додека славниот холивудски актер Том Круз неодамна беше фотографиран како лета околу Лондон со неговиот приватен хеликоптер, неговата ќерка (усвоена од првиот брак со Никол Кидман) избрала помирен и „нормален“ живот. Папараците вчера ја фотографирале, со заштитна маска на лицето, како чека автобус на локална автобуска станица. Изабела Круз е …

Повеќе »

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

(ВИДЕО+Фото Галерија) Нестварни слики од Венеција: Водата им е до колена но седат по кафулињата – на туристите ниту поплавата не им е проблем!

Плоштадот Свети Марк во Венеција овие денови пак беше поплавен повторно и беше затворен за јавноста бидејќи градот беше погоден од плима од 150. сантиметри, трето највисоко ниво досега забележано. Со четири плима над 140. сантиметри од понеделникот, оваа недела е најлоша од почетокот на мерењето на плимата и осеката …

Повеќе »

(ФОТО) Овие сијамски близначки станале познати по своите емисии – погледнете како живеат денес

Овие единствени сијамски близнаци, Абигеил и Бретања Хенсел, и покрај нивните ограничувања, живеат во потполност. Тие се борат со секојдневните погледи на луѓето на улица, како и со здравствените проблеми. Тие се родени во 1990. година во Минесота. Нивното раѓање било вистинско изненадување за нивните родители. Поточно, тие очекувале едно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ ЖИВЕАТ ВО ПЕКОЛ И НЕ СЕ ЖАЛАТ: Запознајте ги жителите на Чернобил кои никогаш не го напуштиле проколнатиот град!

За повеќето луѓе, Чернобил е синоним за најлошата нуклеарна катастрофа во историјата. За другите, тоа е хит мини-серија за трагедија. Како и да е, за оние кои се најмногу тврдоглави, тој е дом. Нуклеарната катастрофа се случи во северна Украина во 1986. година. На сликите кои тогаш го обиколија светот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба Мари има 100 години, води бар и секоја вечер се забавува!

Иако е во длабока старост, изгледа како да има 70. години, а воопшто не води грижа за себе. Баба Мари всушност води бар и редовно лумпува до раните утрински часови. И’, не се храни здраво. Мари Луиз Вирт барот го наследила од својот татко кој починал кога таа имала 37 …

Повеќе »