Tag Archives: нормален живот

Шведска наскоро ќе ги укине сите мерки. Испратиле важна порака за невакцинираните!

ШВЕДСКА на 29. септември ќе ги укине речиси сите преостанати епидемиолошки мерки, објавија на денешната прес -конференција министерката за јавно здравје и социјална заштита Лена Халенгрен и директорот на Институтот за јавно здравје Јохан Карлсон. Причина? Висока вакцинација Одлуката за укинување на веќе благите мерки наскоро се заснова на висока …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Израел го победува ковидот: Добри вести од Блискиот исток после едногодишната борна со короната – Враќање на нормалниот живот!

Додека земјите повторно се заклучуваат и пандемијата на корона, по тоа којзнае кој пати, става катанци на градинки, училишта, продавници, Израел се враќа на нормален живот. Оваа земја вакцинираше скоро 4,5 милиони луѓе, што е скоро половина од населението, а околу 5,3 милиони Израелци ги примија двете дози на вакцината. …

Повеќе »

(ФОТО) Исповед на Ким Новак: „Избегав од Холивуд за да преживеам“

Иако имаше одлична кариера во Холивуд, Ким Новак решила да остави сè пред 30. години, а за вистинските причини за напуштањето собрала сили да зборува само со децении, во нејзината книга „Ким Новак: Нејзината уметност и живот“. Потребни беа децении фановите на Ким Новак конечно да ја дознаат вистината. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Ковид рај за богатите каде што нема ограничувања

Има место каде и покрај пандемијата, диви и гламурозни забави се случуваат без никакви ограничувања, но тоа место е само за оние со многу пари. Дубаи одби да воведе мерки што би им го расипале однесувањето на богатите, и покрај тоа што се соочуваат со зголемување на случаите на коронавирус. …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Том Круз чека автобус на станица како сиот нормален свет

Додека славниот холивудски актер Том Круз неодамна беше фотографиран како лета околу Лондон со неговиот приватен хеликоптер, неговата ќерка (усвоена од првиот брак со Никол Кидман) избрала помирен и „нормален“ живот. Папараците вчера ја фотографирале, со заштитна маска на лицето, како чека автобус на локална автобуска станица. Изабела Круз е …

Повеќе »

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

(ВИДЕО+Фото Галерија) Нестварни слики од Венеција: Водата им е до колена но седат по кафулињата – на туристите ниту поплавата не им е проблем!

Плоштадот Свети Марк во Венеција овие денови пак беше поплавен повторно и беше затворен за јавноста бидејќи градот беше погоден од плима од 150. сантиметри, трето највисоко ниво досега забележано. Со четири плима над 140. сантиметри од понеделникот, оваа недела е најлоша од почетокот на мерењето на плимата и осеката …

Повеќе »

(ФОТО) Овие сијамски близначки станале познати по своите емисии – погледнете како живеат денес

Овие единствени сијамски близнаци, Абигеил и Бретања Хенсел, и покрај нивните ограничувања, живеат во потполност. Тие се борат со секојдневните погледи на луѓето на улица, како и со здравствените проблеми. Тие се родени во 1990. година во Минесота. Нивното раѓање било вистинско изненадување за нивните родители. Поточно, тие очекувале едно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ ЖИВЕАТ ВО ПЕКОЛ И НЕ СЕ ЖАЛАТ: Запознајте ги жителите на Чернобил кои никогаш не го напуштиле проколнатиот град!

За повеќето луѓе, Чернобил е синоним за најлошата нуклеарна катастрофа во историјата. За другите, тоа е хит мини-серија за трагедија. Како и да е, за оние кои се најмногу тврдоглави, тој е дом. Нуклеарната катастрофа се случи во северна Украина во 1986. година. На сликите кои тогаш го обиколија светот …

Повеќе »