Tag Archives: ник киргиос

На Киргиос му се суди за напад на поранешната девојка. Адвокатот: Има психички проблеми

На австралискиот тенисер Ник Киргиос, светскиот рекет број 20, му се суди за физички напад на поранешната девојка Кјара Пасари. Таа го обвинила дека ја нападнал во јануари 2021. година, што го пријавила во декември истата година. Судењето започна, но Киргиос не бил и не требало да биде на првичното …

Повеќе »

(ФОТО) КИРГИОС СО 3. РЕЧЕНИЦИ ГО ИСПРАТИЛ ФЕДЕРЕР И МУ ГО ПРОГНОЗИРАЛ НАЈЛОШОТО:„ Рафа е готов, но Новак ќе знае дека има шанса!“

Ник Киргиос не може без внимание, а оваа објава навистина предизвика многу коментари! Го гледавме емотивното збогување на Роџер Федерер со тенисот на Лејвер купот. Имаше одлични потези, трогателни говори, солзи насекаде, Мирка сакаше во еден момент да ја прекине церемонијата, а сето ова секако не го пропушти Ник Киргиос. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ник Киргиос со својата девојка Костин Хачи е на Бахамите, а таму си го ризикува животот…

Ајкулите убиле неколку луѓе во последните неколку недели. Цел свет зборува за нападите на крвожедните ѕверови, а за тоа време Ник Киргиос (27) си поигрува со нив!? Контроверзниот австралиски тенисер на социјалните мрежи објави шокантно видео на кое се гледа како си игра со ајкули. Тој моментално е на Бахамите …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН – Киргиос се радуваше кога Ѓоковиќ доби корона, а потоа дојде скандалот во Австралија

Од 15. часот финалето на Вимблдон ќе го играат НОВАК ЃОКОВИЌ и НИК КИРГИОС. Најважниот дуел меѓу еден од најголемите тенисери во историјата и најголемиот „лудак“ е продолжение на приказната за нивната бурна и контроверзна врска. Ден пред финалето се виделе на тренинг и на тој начин комуницирале насмеано, речиси …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вимблдон се „исплаши“ од Киргиос и Циципас – еден детаљ не е прикажан!

Натпреварот помеѓу Стефанос Циципас и Ник Киргиос изобилуваше со контроверзи и необични ситуации. Првите два сета беа особено интересни, а пред почетокот на третиот Австралиецот побара дисквалификација на Гркот. Циципас неконтролирано ја испрати топката по завршувањето на поенот право во публиката, но избегна казна. Во текот на самиот натпревар имаше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Киргиос го скршил рекетот и одбил да игра: „Ку*ко мала, ајде кажи ми го тоа во лице“

ЕНДИ МАРЕЈ вчера се пласираше во финалето на АТП турнирот во Штутгарт, откако во полуфиналето го победи Ник Киргиос со 7-6, 6-2. Тоа е 70-то финале во неговата кариера. Мареј одигра одличен тенис, но му помогна и Австралиецот кој целосно се распадна во вториот сет по, како што тврдеше по …

Повеќе »

Конечно се огласил и Ник Киргиос, најголемиот критичар на Ѓоковиќ: „Начинот на кој се справуваме со ситуацијата на Новак е лош, многу лош…“

Во поплавата од реакции за ситуацијата на Новак Ѓоковиќ во Австралија, многумина со нетрпение очекуваа што имаше да каже Ник Кирјиос, лошото момче на светскиот тенис, кој ја користеше секоја прилика да го критикува својот српски колега за неговото однесување и верувања. Австралиецот конечно проговори, но во различни тонови од …

Повеќе »

И КОГА НЕ ИГРА ШОКИРА: Тенисерот кој бил во врска со колешка: „Секоја недела спијам со обожавателките!“

НИК КИРГИОС ги шокирал фановите за време на Fortnite стримот во кој открил дека редовно спие со обожавателките, кога е слободен. Тенисерот, која неодамна прекина со руската тенисерка Ана Калинскаја, а исто така беше во врска со хрватската тенисерка Ајла Томљановиќ, која му прости за „авантурите“ со други жени, одговорил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕЖОК ПЕРИОД – Киргиос го совладале емоции поради пожарите: Австралијанецот се расплакал после победата!

Големите пожари досега однесоа 18 животи во Австралија и уништија илјадници домови. Најновите проценки велат дека пожарот во источна Австралија проголта повеќе од 14. милиони хектари земја и уби околу половина милијарда животни. Стотици илјади беа раселени, а сцените на оган и чад беа забележани од сателитите. Контроверзниот тенисер Ник …

Повеќе »