Tag Archives: најубаво лице

(ВИДЕО) СОБРАЛА ИЛЈАДНИЦИ КРИТИКИ – Според експертите, таа го имала најсовршеното лице на светот, а сега многумина не ја препознаваат

Иако беше позната како една од жените со најсовршено лице врз основа на анализата што ја направија експертите според теоријата на златниот пресек, омилената холивудска актерка ги изненадила сите со својот изглед при последното појавување во јавноста. Оскаровката Натали Портман гостуваше во „The Late Late Show“ со Џејмс Корден, каде …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ сега изгледа вака: Нејзиниот изглед остави многумина без зборови!

Нејзините родители биле нападнати затоа што ја продалеТилан Блондо (21), која важеше за најубаво девојче на светот, порасна во многу убава млада жена. Некои дури ја сметаат за една од најубавите на светот.           View this post on Instagram               …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА ТОП 100 – Американска манекенка ја добила титулата најубаво лице на светот за 2022 година

Титулата најубаво лице на светот за 2022 година ја заработила американската манекенка Јасмин Тукс, позната по работата за Victoria’s Secret . Од 1990 година, платформата TC Candler и комисијата од независни критичари составуваат листа на 100 најдобри лица на годината, а поранешниот ангел на Victoria’s Secret , Јасмин Тукс е …

Повеќе »