Tag Archives: емотивна порака

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со серијалот „1001 ноќ“, а после тоа имавме можност да ги гледаме „Ранета љубов“. Нивната љубов се случи на снимањето на серијалот „1001 ноќ“ и од тогаш тие беа особено интересни за медиумите. Парот во моментов …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна порака на Симона Иванова Канго до својот татко:„Те чувствувам сеуште ме чуваш!“

Живееше тивко, ненаметливо, скромно, но во текот на својот живот остави неизбришлива трага во македонската музика. Некои не го сакаа, но сите го почитуваа поради неговите умееења со гитарата и енергијата на настапите како и умешностите… Канго си замина, но не е и’ нема да биде заборавен… На него пред …

Повеќе »