Tag Archives: 87. години

Починал славниот глумец Џорџ Сегал

Американскиот актер Џорџ Сегал починал на 87-годишна возраст, се вели во изјавата на неговата сопруга Соња во вторникот. „Семејството е скршено што мора да објави дека Џорџ Сигал почина утрово по компликациите предизвикани од операцијата за бајпас“, рекла Соња Сегал во изјавата испратена до Variety и Deadline Hollywood. Сегал стана …

Повеќе »

Починала глумицата Даринка Чалениќ, легендарната Дара од „Жикина династија“

Актерката Даринка Дара Чалениќ починала на 87-годишна возраст, по долго и тешко боледување. Погребот ќе се одржи со најблиското семејство, во Нови Сад. Дара Чалениќ е родена на 18. јули 1934. година во Нови Сад, каде што завршила основно училиште, средно училиште и Гимназија за глума на Српскиот народен театар. …

Повеќе »

Емотивна фотографија: „Ова е мојот 87. годишен дедо, го победи корона вирусот!“

87. годишен дедо ја напуштил болницата откако во двонеделна борба го победил корона вирусот, и тоа откако на неговото семејство му кажале да се подготви на најлошото… Фотографијата на Еварт Локтон кој ја напушта Општата боница во Мичиген на Фејсбук ја објавила неговата внука Софи Едвардс, пред неколку дека и …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ЕДНАШ СЕ ЖИВЕЕ – ИМА 87 ГОДИНИ А Е ПОХРАБАР ОД МОМЧИЊА: Дедото го живее животот со полни гради – се спуштил по водопад!

Дедото од видеото има 87. години и е најстаро лице кое било кога се спуштило низ тобогански слап настанат по природен пат на водопад среде џунгла во Костарика. Овој спуст е долг 7,5 метри а луѓето кои му помогнале на стариот господин велат дека дедото веднаш им ставил до знаење …

Повеќе »