Стојне Николова лоша и провокативна во новиот видео запис: „Ноќва сум лоша, скријте чашите”

Стојне Николова е една од ретките за која може да се каже дека е комплетна пејачка, кога е во прашање овој вид на уметност. Пејачка која зад себе освен авторски песни, има и преработки на традиционални македонски песни.

Во својата кариера ниже хит по хит, а вчеравечер ја оправда довербата на публиката и го објави своето најново музичко парче кое го носи насловот „Лоша”. Песна за која сними модерен, провокативен, но и прилично скап видео запис.


Атрактивната пејачка во видео записот се појавува во неколку провокативни изданија што зрачат со сексапил.

„Лоша” е модерен фолк кој веднаш влегува во уво, нешто поразлично од досегашните песни, новата нумера ја воодушеви публиката, а доказ за тоа е и големиот број на позитивни коментари од страна на публикатa.


И на овој проект, Стојне работеше со веќе проверен тим. Текстот е на Борчe Димитров, музиката, аранжманот и режијата се на Бобан Мојсовски, аудио продукција – Студио Анастасија и видео продукција – Артистик Филмс.

Стојне Николова со полна пареа работи на својата кариера и како што вели и самата, ужива во истото. Ова е само мал дел од сето она што следува во иднина од нејзе, а додека ги чекаме новите материјали од неа, уживајте во „Лоша”.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кинотека во рамки на проектот „Сезона на филмски класици“ ќе го реставира филмот „МИС СТОН“

Кинотека ова година ќе го реставира филмот МИС СТОН на Жика Митровиќ, во рамки на …