СО НИВ САМО НАЈТРПЕЛИВИТЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ НА КРАЈ: Овие хороскопски знаци немаат милост во врската

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ракот е емотивен и ако чувствува дека не добива доволно внимание, очекувајте бурна реакција. На Овенот трпението не му е јака страна, импулсивен е и често може без размислување може да каже грди работи на партнерот.

Рак
Ракот е емотивен хороскопски знак, доколку почувствува дека не му е посветено доволно внимание, реагира многу брзо и бурно. Раковите можат многу да страдаат, а потоа почнуваат да се оддалечуваат од партнерот. Тие се толку чувствителни што им е тешко да кажат што им пречи и што им треба за да се смират.


Скорпија
Скорпијата е повредена кога некој не ја третира онака како што таа сака. Можеби ќе стане огорчена, но во секој случај ќе одбие да објасни зошто не е задоволна од однесувањето на партнерот. Своите фрустрации може да ги исфрли и на партнерот, а што и да направи другата страна за да ги смири, веројатно нема да биде доволно.
Ако емотивниот партнер на Скорпија направи нешто што не и се допаѓа, овој хороскопски знак е во состојба да ја прекине врската дури и пред да ги слушне причините или другата страна на приказната. Од партнерот ќе бара работи кои не е во состојба да им ги даде.

Овен
Овенот не е еден од трпеливите знаци. Тие се импулсивни и понекогаш можат без размислување да му ги кажат најгрдите работи на партнерот. Секако, после тоа ќе се чувствува виновен, но тогаш обично е доцна.
Овенот знае да биде тврдоглав, а кога не е по негово лесно може да се налути. Припадниците на овој знак се чувствителни на сопствените чувства, па лесно забораваат да ги земат предвид емоциите на партнерот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …