(Рецепт) Народна медицина – Напиток за лекување на целото тело: Инфузија на живот која ја обновува секоја клетка!

Мајчина душица не е само зачин. Оваа сестрана билка е полна со здрави витамини. Мајчина душичка е полна со витамин Ц, исто така е одличен извор на витаминот А. Содржи бакар, влакна, железо и манган…
Студиите покажале дека мајчина душица помага при артритис, ревматизам и гихт. Лечи дигестивни проблеми и ги поправа проблемите со уринарниот тракт.
Мајчина душица ќе помогнат во лекувањето на акните, високиот крвен притисок. Ако имате настинка, чајот од мајчина душица ќе ви го врати здравјето. Исто така, лекува главоболка, кашлица и треска.
Најдобро е да се користи свежа мајчина душичка која многу лесно се одгледува во саксии или градини. Во отсуство на свежа мајчина душичка, може да се користи и сушена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОВЕЌЕ ОД 2.600 ИСПИТАНИЦИ – Истражувањето открило психолошка особина кај луѓето која е поврзана со неверство

Неверството е една од главните причини зошто луѓето ги прекинуваат врските. Но, она што е …