ПРОВЕРЕТЕ ГО МЕИЛОТ – Жена добила СПАМ ПОШТА во која тврделе дека освоила 3. ​​милиони долари, а испаднало ВИСТИНА!

Една жена од Соединетите Американски Држави за малку ќе пропуштела да добие 3. милиони долари на лотарија, откако меилот во кој ја известувале дека победила на лотаријата отишол во нејзиниот спам.
Лора Спирс од округот Окленд во Мичиген ја донела дома наградата од 3. милиони долари што ја добила на лотарија. Таа на новогодишната ноќ купила тикет за Mega Millions преку Интернет и била прогласена за добитничка на лотаријата во Мичиген.

Која е веројатноста?
Таа наишла на е-пошта со парична награда кога решила да ја провери нејзината спам-пошта бидејќи и недостасувала е-пошта од некого. 55-годишната победничка, која успешно споила пет броја за да освои награда од милион долари, успеала да ја помножи својата награда за три пати бидејќи платила „Megaplier“, што може да ги зголеми добивките до пет пати.


Спирс објаснила: Видов оглас на Фејсбук дека џекпотот на Mega Millions е доста висок, па се регистрирав за сметка и купив тикет. Неколку дена подоцна, барав нечија е-пошта што ми недостасуваше, па ја проверив мојата папка за спам на мојата сметка за е-пошта. Потоа видов е-пошта на лотарија во која пишува дека сум добила награда. Не можев да верувам што читам, па се пријавив на мојата сметка на лотаријата за да ја потврдам е-поштата.

Еве како ќе ја потроши наградата
Спирс ја земала добивката во седиштето на лотаријата во Лансинг, Мичиген.
„За мене сè уште е толку шокантно дека навистина освоив 3. милиони долари“, рекла среќната жена.
Спирс, која наводно работи како медицинска сестра, рекла дека планира да ги подели парите со своето семејство и да ги искористи за предвремено пензионирање.


Таа додала дека отсега почесто ќе ја проверува папката со спам: Дефинитивно ја додадов лотаријата во Мичиген на мојата листа на сигурни испраќачи за секој случај ако некогаш имам среќа да добијам уште една е-пошта за огромна награда. Џекпотот Мега Милион, кој функционира низ САД и Девствените Острови, моментално изнесува 376. милиони долари, соопштил операторот на лотаријата.

Фото: Michigan Lottery Connect


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре 01.03.2024 во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Фокусот на овој последен работен ден за Овенот треба да биде на деталите …