Овој пијалок е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја.
Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се подготви.
Луѓето кои го пробале истакнуваат дека е можно да се симне 80. отсто од салото од стомакот и колковите за две недели, а единствен услов е да го конзумирате секој ден на празен желудник – најдобро помеѓу 6. и 7. часот наутро.
Потребни состојки:
1 лажичка сода бикарбона
2 лажици сок до лимон
1 лажичка органски мед
200 мл топла дестилирана вода
Подготовката е многу едноставна. Сите состојки ставете ги во 200 мл вода и убаво измешајте.
Напомена: Пред да одлучите да го користите овој напиток за слабеење проверете да не имате проблеми со гастроинтестиналниот тракт.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …