Најдобар домашен пилинг: Шеќер и сол прават чуда против целулитот!

Комбинацијата на шеќер и сол длабински го отстранува мртвиот слој на епител и ја подобрува микроциркулацијата што доведува до значително намалување на обемот кој го третирате.

Кај жените најкритичен е секогаш делот околу колковите, задникот и „бутките“, па и оние највитите во овој предел често имаат целулит.


За да кожата ви биде мазна, еластична и за да го разбиете целулитот а со самото тоа и да го намалите обемот, направете го овој домашен пилинг, брзо и едноставно.
Се’ што ви треба е во ист сооднос да измешате шеќер и сол и 1/5 од тоа количество маслиново или бебешко масло. Смесата измешајте ја и подготвена е за употреба.
Пред секое туширање со оваа смеса третирајте го делот со целулит, нежно масирајќи со кружни движења. Резултатите ќе бидат видливи во зависност од вашата упорност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува слегувањето на Светиот Дух – Педесетница (трет ден)

Новозаветната Педесетница е денот на славното исполнување на ветувањето за Христовото испраќање на Светиот Дух …