Никола Тесла за болестите и како да се лечат

„Болеста често е резултат на недостаток или исцрпеност на виталните сили, но често е и чистење на духот и телото од насобраните отрови. Неопходно е човек од време на време да биде болен. Изворот на повеќето болести е во духот. Затоа духот може да ги лекува повеќето болести. Како студент се разболев од колерата што беснееше во Лика.

Ме излечи татко ми дозволувајќи ми да се запишам на технички студии, кои го претставуваа мојот живот. Привиденијата за мене не се болест, туку способност на умот да навлезе надвор од трите земни димензии. Ги имав цел живот и ги прифаќав како и секоја друга појава околу мене“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светата великомаченичка Ирина

Светата великомаченичка Ирина Живееше во апостолските времиња на Балканот во некој град Магедон, каде што …