Ликовна работилница – “Колонија на различностите”

Ликовната работилница – “Колонија на различностите” ќе се одржи од 20 до 22.11.203. Во просториите на ОУК Дом на млади – Штип, под менторство на Ристе Мицевски – Ликовен уметник и Борче Петровски – Дефектолог.

Работилниците за изработка на делата ќе се одржуваат на 20 и 21.11. со почеток од 11:00 часот.


На 22.11. со почеток од 19:30 часот ќе се одржи изложба на која ќе бидат изложени изработените дела од страна на учесниците во колонијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вмрежување за промена

Денес во Галерија Матица, со почеток во 18:00 часот, во организација на Волонтерски Центар – …