Концертите на Владимир Четкар низ Америка комплетно распродадени!

Концертот во Детроит на 27 ми Јануари е уште еден од низата распродадени концерти на Четкар низ Америка меѓу кој беа и концертите во Кливленд, Њујорк, Колумбус и Сан Франциско!

На оваа турнеја за која владееше голем интерес Македонскиот комплетен автор и изведувач настапи во некој од најпознатите џез клубови во САД како BOB STOP at the Music Settlement, Natalie’s Grandview, Aretha’s Jazz Cafe, Black Cat Jazz Club и т.н.


Паралелно со оваа турнеја Четкар го снима и својот нов албум во неколку студија во Чикаго, Милвоки и Њујорк а за брзо ќе го промовира уште еден нов сингл после неговиот неодамнешен сингл ‘A New Day’.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Грешки што треба да ги избегнувате на првиот состанок: Психолозите велат дека има 4 работи на кои секој треба да обрне внимание

Не е секогаш лесно да излезете од вашата комфорна зона и всушност да запознаете некого …