Кои се најомразените хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Некои се одмаздољубиви и манипулативни или лесно им го вртат грбот на другите …
Близнаци
Луѓето родени во овој знак се друштвени, разговорливи, каприциозни и љубопитни. Но, тие сакаат да озборуваат за другите и секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Многумина не ги сакаат Близнаците поради нивниот дволичен карактер. Често е тешко да се знае што тие навистина мислат за другите.
Во еден момент тие се слатки, а во друг стануваат многу остри. Исто така, ништо не може да ги забавува долго време, и кога некој ќе им здосади, тие му вртат грб без многу дилема. За нив, забавата е на прво место и тие секогаш размислуваат за начини како да се забавуваат и да си угодат себеси.
Имаат малку чудна смисла за хумор, остра – често не ја разбираат разликата помеѓу шега и навреда. Посветеноста не е нивна јака страна, тие знаат да бидат многу површни во своите емоции и се крајно ориентирани кон себе. Понекогаш се обидуваат да покажат чувство, но тоа не е навистина искрено. Не сакаат да донесуваат одлуки, туку ги оставаат на другите – за да не бидат виновни за нешто.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …