Tag Archives: зошто

Во сон често ви доаѓа ЕДНО ИСТО ЛИЦЕ? Има ЧЕТИРИ ПРИЧИНИ зошто ви се случува ова

Погледнете зошто ви се случува ова Многу луѓе во одреден момент од животот сонуваат една одредена личност. Ако ова ви се случило, погледнете ги можните причини за тоа. 1. Личноста има големо влијание врз вас или вашиот живот Можно е некој кој значително влијае на вас и на вашите одлуки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Алек Болдвин објаснил зошто тој и неговата сопруга сакаат што побројно семејства: „Луѓето прашуваат зошто“

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го очекуваат седмото заедничко бебе… Двојката ги потврди тврдењата минатиот месец, а сега одговорија на се почестите прашања што им се поставуваат за бројот на деца. Актерот (64) откри зошто тој и неговата сопруга Хиларија не сакале да застанат на сегашните членови на семејството. …

Повеќе »

Кога е време за првиот однос, по колку состаноци паровите се одлучуваат на овој чекор?

Match.com анкетирала повеќе од 5.500 самци во Америка за нивните навики за запознавање. Споменатиот сајт го допрел и прашањето за идеалниот број на состаноци по кои се подготвени за интимна врска со партнерот, а магичната бројка е пет. Според нивното истражување, „Single’s in America“, 35. проценти од луѓето рекле дека …

Повеќе »

Зошто се плашат од вас? Ракот изгледа како да чита мисли, Лавот е „секогаш“ во право…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Скорпиите целосно се предаваат на се што прават и луѓето се плашат да им застанат на патот, а Јарците никогаш не прават лажно убави гестови и затоа многумина се …

Повеќе »

Кои се најомразените хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои се одмаздољубиви и манипулативни или лесно им го вртат грбот на другите … Близнаци Луѓето родени во овој знак се друштвени, разговорливи, каприциозни и љубопитни. Но, тие сакаат …

Повеќе »

Зошто не треба да јадете овошје после 16 часот?

Нутриционистот Лук Кутињо наведува дека јадењето овошје попладне може да го наруши распоредот за спиење, а со тоа и дигестивниот процес. Ако јадете овошје пред спиење, тоа може да го наруши вашиот сон поради зголемување на нивото на шеќер во крвта. Покрај тоа, попладне, метаболизмот се забавува и затоа не …

Повеќе »

ПРЕЉУБА – Дали повеќе изневеруваат искусни МАЖИ или оние кои некоја жена ги „напаѓа“?

Едно е сигурно: причината за прељуба не е досада во врската! Кој изневерува почесто – мажите или жените, дали оние кои се венчале порано или оние кои се венчале доцна, па затоа не се навикнати да бидат само со една личност, повеќе се склони кон прељуба? Дали средовечните луѓе се …

Повеќе »

ПЕТ хороскопски знаци кои важат за најголеми ПРЕЉУБНИЦИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако може да им се верува на sвездите, некои астролошки знаци се повеќе склони кон измама отколку другите! Риби Тие се многу чувствителни, па кога се лутат на својот …

Повеќе »

Понекогаш не го добиваме она што го сакаме затоа што заслужуваме повеќе: Оваа приказна тоа и го докажува!

Ако не можете да направите ништо во животот, внимателно прочитајте го овој текст Понекогаш животот затвора некои врати на кои тропаме и понекогаш работите не одат според нашите планови. Ако ви се случило да имате препреки на патот по кој тргнавте и не можевте да ги надминете, дали сметавте дека …

Повеќе »