Хуманитарна забава за Марко!

Дрим Тим Од Деца За Деца повторно организира хуманитарна забава каде ќе ве пречека со добра музика со LOCKDOWN и THE DREAMERS и топол амбиент во Кафе Пауза во Прилеп на 18 ноември 2023 година со почеток во 20:30 часот.

Оваа хуманитарна забава ја посветуваме на Марко!


Има потреба да оди во Турција за пресадување на матични клетки за да му помогне да се развива, да игра и да учи, да се радува на животот како сите негови врсници.

Дојдете, забавувајте се и донирајте за Марко!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отворање на изложба “Кобалт Синергија” во МКЦ

23 Фебруари (петок) 20:00 часот, Галерија МКЦ Во изложбениот простор Галерија МКЦ, на 23 Фебруари …