(ФОТО) Вжештениот асфалт му ја повлекол ногата: Толку жешко што се’ се топи – млад човек за малку ќе останел без нога!

Во Њукасл, во Велс (Велика Британија), кога дошло до топење на асфалтот се случувало необично спасување.
Имено, 24. годишен млад човек за време на паузата за ручек згазнал на мек дел од патот кој автоматски „му ја проголтал“ ногата. За да биде ослободен пожарникарите морале да разбијат поголем дел од патот.


„Можеше да го фати паника и да го загуби зглобот, но мирно не повика и почека помош. Пристигнвме неколку минути после повикот, ископавме дел од асфалтот и лесно ја извлековме ногата која беше длабоко заробена во асфалтот“, рекле пожарникарите.
Спасувачките екипи ги предупредиле граѓаните да водат сметка како и каде одат за време на врелите денови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …