(ФОТО) Тортички од јајца

Состојки:
6 јајца
250 мл млеко
170 г спанаќ
малку сол, црн пипер
1 црвена пиперка
50 г чедар
Подготовка:добро изматете ги јајцата со млекото, додајте зачини, уфрлете го ситно сечканиот спанаќ, пиперката исечкана на коцки и иситнетиот чедар. Намрсете го калапот за мафини, со масло или путер, и истурете од смесата. Печете 20 – 25 минути во рерна загреана на 190 степени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …