(ФОТО) Откриен идентитетот на херојот, од масакрот од Лас Вегас, кој го воодушеви светот

Некои супер херои не носат маски, овој млад човек е фотографиран за време на најдраматичниот напад во Лас Вегас, а за многу кратко време станал херој низ целиот свет.
Додека куршуми летаа на сите страни овој херој легнал на земја врз една девојка се’ со цел да ја заштити, а фотографијата од оваа сцена за многу кратко време стана интернет сензација.
Инаку тој е поранешен американски војник по име Метју Кобос.


„Луѓето бегаа на сите страни, уплашени за сопствените животи, кога видов дека девојката лежи обвиена во крв ја сфатив сериозно работата, па мораше да реагирам веднаш“ вели Кобос.

Во масакрот во Лас Вегас беа убиени 59., а беа ранети 527. луѓе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …