(ФОТО Галерија) Еден од најладните градови во светот во фотографии: Таму е -50 степени нормално!

Градот Јакутск, во источен Сибир се смета за еден од најладните градови на светот каде просечната темепратура во јануари е – 40 степени.
Потполно е разбирливо дека за Чикаго ваквите температури се шок, но во Сибир тоа е нешто нормално.
Погледнете како изгледа животот во Јакутск преку зима.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …