Дневен хороскоп за петок, 11.03.2022: Подобро е да не се занесувате со големи желби или нечии ветувања. Не ги преценувајте личните можности и слабости…

Овен
Љубов:
Светот околу вас изгледа многу подобро или поубаво кога сте во позитивна средина и со блиска личност.
Бизнис:
Важно е да ја задржите присебноста и да ги исправите грешките. Размислете на кого треба да се обратите за поддршка.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“.

Бик
Љубов:
Партнерот се жали на вашата честа расеаност или заборавеност. Поправете ги вашите грешки на време.
Бизнис:
Дури кога ќе ја сфатите вистинската вистина, ќе разберете како да ги решите вашите деловни и финансиски дилеми.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение.


Близнаци
Љубов:
Се однесувате премногу пребирливо и со барања пред блиска личност, на крајот не го добивате она што го заслужувате.
Бизнис:
Секој од соработниците сака да ја заземе најдобрата можна позиција која гарантира нов деловен успех или престиж на социјалната скала.
Здравје:
Избегнувајте претерување, забавете го брзото темпо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СПОРЕД ШТО СЕ ИЗДВОЈУВАТЕ ОД ТОЛПАТА? Направете го тестот и откријте што ве прави различни и посебни

Личноста е збир на карактеристики на секој човек, а таа секогаш доминира и најдобро ве …