Дневен хороскоп за недела, 09.06.2019:Денес сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден – барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки!

Денеска Венера влегува во Близнаци, додека Сонцето прави квадрат со Нептун, што понатаму значи дека сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден, а барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки.
Сонцето во квадрат со Нептун ни кажува дека е во прашање некоја пречка која постои помеѓу нашето свесно и потсвесно дело, па би било добро кога денес би се повлекле во „изолација“ и побарале помош на своето внатрешно битие поради свој сопствен мир.
Ви посакуваме пријатен ден!

Овен
Работа
Вие наивно верувате во нечија приказна и не проверувајте нови информации што влијаат на крајните резултати во деловната соработка. Сепак, загубата со која се соочувате не е од особена важност.
Љубов
Тешко е да се справите со вашите емоционални слабости и ви треба објективност во размислувањето. Ако сте слободни, анализирајте го лицето што ви се допаѓа внимателно.
Здравје
Проблеми со кожата.


Бик
Работа
Вие не треба да бидете премногу да се оптоварувате со нечија приказна или да се грижите за вашите бизнис интереси. Животната средина го помага заедничкиот успех и некој се обидува да ви обезбеди одредени бенефиции или подобри материјални услови.
Љубов
Добро претчувство дека имате навестување за возбудлива забава или нова емотивна средба. Опуштете се во некое блиско друштво.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Пораката што ја добивате можете да ја сфатите на различни начини, па обидете се да ја видите таа позитивна страна. Потребен ви е дополнителен ентузијазам и поддршка од различни соработници за да ги завршите вашите обврски во рамките на утврдената временска рамка.
Љубов
Прво мора да ги запознаете основните правила на љубовта пред да прифатите нечија игра на заведување или нов предизвик.
Здравје
Проверете ја крвната слика.


Рак
Работа
Треба да се направи добар избор, но постојат ненадејни ситуации кои ја отежнуваат работата на бизнисот. Обрнете внимание на нечија реакција.
Љубов
Имате големи очекувања, но партнерот често ги крие своите намери. Задоволство е да се направи нешто во име на заедничка радост и среќа.
Здравје
Потребен ви е одмор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …