(ВИДЕО) Во 81. година Мишо Ковач објавил ново видео – обожавателите се воодушевени

Мишо Ковач (80) објави спот за песната „Чувајте ми ја песната“ од албумот Budi čovjek dobre volje од 1999 година, и ова е првиот од четирите нови видеа што пејачот ги сними на крајот на септември годинава во Подстрана.
Освен оваа песна, Мишо сними и видеа за „Секогаш остануваше иста“, „Ако ме оставиш“ и „Најубави се очите на мајка ми“, кои наскоро треба да ја видат и светлината на денот.


Видеата ги снимал на терасата на приватна куќа, а цело време со него била сопругата Лидија.
На Јутјуб, видеото за песната „Чувајте ми ја песната“ речиси 30.000 прегледи за само 19 часови, а фановите не го криеле ентузијазмот.
„Ми го разубави денот, наша легенда“, напишала коментаторка.
„Мишо, остани со нас секогаш“, се согласил друг коментатор.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат оперски пејач Благој Нацоски

Благој Нацоски е роден на 18 мај 1979 година во Скопје. Тој е познат македонски …