Tag Archives: 80. години

(ВИДЕО) Во 81. година Мишо Ковач објавил ново видео – обожавателите се воодушевени

Мишо Ковач (80) објави спот за песната „Чувајте ми ја песната“ од албумот Budi čovjek dobre volje од 1999 година, и ова е првиот од четирите нови видеа што пејачот ги сними на крајот на септември годинава во Подстрана. Освен оваа песна, Мишо сними и видеа за „Секогаш остануваше иста“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сер Том Џонс признал дека користел вијагра: „Нема срам за тоа кога имате 80 години!“

Британскиот музичар Сер Том Џонс признал дека користел вијагра. Тој го откри ова на подкаст, наведувајќи дека „не е лошо понекогаш да имате мала помош“. „Нема срам за тоа кога имате 80 години“, рекол музичарот. Пејачот беше во долгогодишен брак со сопругата Линда, од 1957. до 2016. година, кога таа …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО НЕ ИЗДРЖАЛО, ПОЧИНАЛ СЛАВЕН ГЛУМЕЦ: Ќе го памтиме по легендарните улоги, а и Џемс Бонд се простил од него!

Актерот Френк Мекреј починал на 80-годишна возраст од срцев удар. Најпознат е по улогите во акциони филмови, а исто така имаше кариера и во американскиот фудбал. We are sorry to hear that Frank McRae, who played Sharkey in Licence To Kill, has passed away. Our thoughts are with his family …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СВЕТОТ ОСТАНАЛ БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ МАЖИ: Бил модел и пејач, а по него лудувала и Мадона!

Пејачот Бој Џорџ на својот Инстаграм профил ја објавил веста дека Ник Кејман починал. Тој имал 59. години. Познатиот пејач и sвезда на осумдесеттите години се збогувал со Ник Кејман со потресни зборови. Инаку, за многумина, тој беше еден од најубавите мажи на светот досега.   View this post on …

Повеќе »

Починала глумицата Натали Делон, бившата сопруга на Ален Делон

Француската актерка Натали Делон, која некогаш важеше за една од најубавите жени во светот, почина по тешката битка со ракот. „Мајка ми почина утрово во 11. часот во Париз, опкружена со семејство и пријатели“, изјавил нејзиниот син Ентони Делон. Како што рекол, Натали Делон починала од рак на 80-годишна возраст. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Џонс објавил нова песна: Потполно поинаква од она на што навикнавме!

Иако влезе во деветтата деценија од својот живот, Том Џонс нема намера да запре со музиката. Славниот пејач пред неколку дена ја објави својата нова песна наречена „Talking Reality Television Blues“, што на некој начин е критика на денешното општество. За песната е снимен адекватен спот. Она за што обожавателите …

Повеќе »

(ФОТО) Том Џонс: „Добра работа кога имате 80. години, е што сте прв во редот за вакцината!“

Легендарниот пејач Том Џонс (80) открил дека се вакцинирал против коронавирус и се пошегувач дека тоа е единствената предност на староста. „Веќе сум вакциниран. Тоа е единствената добра работа кога имате 80. години. Вие сте во првиот ред за вакцинирање. Добро го поднесов. Изгледаше како редовна вакцина против грип“, рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (80) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА НА КРАДЕЦОТ: Го претепала со бастун и избркала од својата продавница – добила награда за храброст!

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија ја прими наградата за храброст откако со бастунот успеала да избрка маскиран разбојник од нејзината продавница. Мажот избегал со украдените 50. евра и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен. Оваа награда се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонски ковид јунак: Ѓорѓија на 80. години го победи корона вирусот!

Не се само во светот и кај нас, во Македонија, има луѓе во години кои го победиле вирусот кој внесе многу немир во светот… Позитивниот резултат на Ковид-19 Ѓорѓија го добил на својот 80. роденден. Тој се изборил со вирусот и испраќа порака до младите да ги почитуваат мерките за …

Повеќе »