(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН ТРИК ЗА „ЈАЈЦЕ НА ОКО“ ВООДУШЕВИЛ МИЛИОНИ: Променете една работа и ќе добиете ново јадење!

Значи, го кршите јајцето, како и секогаш, но следниот чекор менува сè…
Можете да подготвите јајца на безброј начини, но кога сакате да јадете нешто брзо, има спасоносно решение – јајце на окото е готово за само неколку минути.
А што ако ви кажеме дека можете дополнително да ја подобрите техниката на пржење на овој „специјалитет“ без да потрошите секунда повеќе од вообичаеното?

Сè што ви треба е маталка
Еден корисник на Tiktok открил како да се направи најдоброто јајце на око.
Само една работа треба да се смени во подготовка. Значи, скршете го јајцето како и секогаш во тавчето. Потоа матете ја белките со жица за матење додека не добиете цврсти рабови, не допирајќи ја жолчката во средина…за детали погледнете го видеото:


@famzone2020WAIT 4 IT 🔥🔥🔥##egglovers ##tasty ##fast##softly ##fyp♬ eredeti hang – 💋💫𝓥𝓲𝓻𝓪́𝓰💫💋


Овие се специјалисти за пржење јајца па преставиле уште еден начин на јајце на око со мека жолчка

@famzone2020##midnightsnack ##eggchallenge ##tasty ##fy♬ Mega Francesita (Remix) – DJ Dmonio


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Павловден

Светиот апостол Павле особено е значаен за Македонците. Своето прво патување надвор од Азија тој …